W Pabianicach jest mnóstwo osób, które mają talent i pasję, ale brakuje im pewności siebie, by pokazać je światu. W odnalezieniu potencjału ma pomóc nowy projekt Grupy Wolontarystycznej „Agrafka” - cykliczna inicjatywa pod nazwą DiscoBall project czyli Open Stage w Tkalni.

Jego głównym celem jest odnalezienie odwagi, która zaowocuje występem na małej scenie. Tutaj nie będzie ważny odbiorca, ilość osób czy reakcja ludzi. Ważny jest sam proces wewnętrzny, czyli rozwój, zaufanie do siebie i pokonanie obaw przed wystąpieniem w publicznym miejscu. Talent uczestnika nie ma znaczenia - może być to śpiew, taniec, recytacja, żonglerka itp.

- Mocno wierzymy, że każdy ma w sobie jakiś piękny dar. Pragniemy dać przestrzeń do wzmocnienia i wypromowania lokalnych "artystów". Wiem, że lęk potrafi zabrać marzenia, dlatego tak ważne jest, aby dać szansę na próby odnalezienia w sobie odwagi – mówi Agnieszka Jaksa koordynatorka Agrafki

Minimalny wiek uczestnika to 15 lat. Górna granica wiekowa nie istnieje. Każdy, kto zgłosi się do projektu, odbędzie najpierw rozmowę wspierającą z mentorami artystycznymi, którzy wzmocnią, przekażą wiedzę merytoryczną i wydobędą potencjał. Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 czerwca. Należy wysłać maila na wolontariat@agrafka.org.pl podać swoje imię, nazwisko i krótko uzasadnić chęć wzięcia udziału w projekcie. Pierwsza odsłona już 28 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Handlowym Tkalnia. 

- Chcemy stworzyć miejsce, gdzie ludzie będą mieli przestrzeń do próbowania i eksperymentowania. Chcemy dać możliwość do postawienia siebie w nowej sytuacji, która w przyszłości może zaowocować przestawieniem życia na zupełnie inne tory. Zależy nam też na dobrej zabawie - podkreśla Amelka Otto, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.