Od marca w galerii Aflopa Art przy ul. Żeromskiego 17 możemy podziwiać rysunki, fotografie, rzeźby oraz obrazy olejne artysty. Grafiki artysty są prezentowane w ogrodowej scenerii Afloparku przy ul. Wdzewskiej.

Takiej wystawy, takiego twórcy w mieście nad Dobrzynką jeszcze nie było. W galerii Aflopa Art miłośnicy sztuki jeszcze do 15 lipca mogą obejrzeć ponad 100 dzieł tego niezwykłego artysty.
Większość z nich pochodzi z prywatnych zbiorów, a to oznacza niepowtarzalna okazję, bo dzieła te na co dzień nie są dostępne dla publiczności. Dodatkowo organizatorzy w ostatnich tygodniach zdobyli jeszcze siedem obrazów, których nie były wcześniej prezentowane na wystawie.
 Zdzisław Beksiński to postać niezwykła, a jego twórczość ma wielu wielbicieli na całym świecie. Znany jest jako malarz, rzeźbiarz, fotografik oraz grafik komputerowy, którego surrealistyczne wizje przywodzą na myśl koszmary senne.
Artysta uważany jest za jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wyróżniających się twórców XX wieku.

W ostatni tydzień dobiegającej końca wystawy Beksińskiego zwiedzających oprowadzają po galerii  Piotr Chrabelski , Jarosław Serafin, Anna Suchecka , Wojciech Jakubczyk.

To w Sanoku urodził się Beksiński i tam jest wystawa stała jego prac, zaś Jarosław Serafin jest znawcą twórczości i życia artysty. W piątek (5 lipca) o godz. 17.00, a w sobotę ( 6 lipca) o godz. 11.00 i 13.00 Jarosław Serafin będzie oprowadzał po wystawie.
W sobotę o godz. 16.00 oprowadzać zwiedzających będzie Anna Suchecka.

W niedzielę (7 lipca) po wystawie będą oprowadzać Piotr Chrabeleki (godzina 13) i Wojciech Jakubczyk (godzina 16).

Wystawie prac mistrza Beksińskiego prezentowanych w galerii towarzyszy wystawa grafik w pabianickim Afloparku przy ul. Widzewskiej.

Tu w starannie wybranych miejscach, nawiązujących klimatem do wyobraźni mistrza, zobaczymy grafiki komputerowe i fotografie przetworzone cyfrowo. Tą dziedziną Beksiński zajął się pod koniec swojego tragicznie przerwanego życia

W ostatni weekend trwania wystawy 13-14 lipca, oprowadzania po wystawie będą rozpoczynać się o każdej nieparzystej godzinie, począwszy od godziny 11 do godziny 23.

Oprowadzania po wystawie w cenie biletu. Bilety można nabyć w galerii Aflopa Art, ul. Żeromskiego 17 oraz przez stronę biletyna.pl