26 listopada o godz. 19.00 łódzka klubokawiarni Granda (ul. Rewolucji 1905 r.) zaprasza na niezwykłe wydarzenie. W programie premiera filmu o początkach idei 
„Girls Rock Camp” w Polsce, wystawa informacyjno-edukacyjna i spotkanie z organizatorkami obozów.

Idea „Girls Rock Camp” pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ponad dwie dekady temu zaczęto organizować kilkudniowe obozy, na których nastolatki uczą się gry na instrumentach, zakładają własne zespoły i tworzą autorskie piosenki. Obóz kończy się finałowym koncertem przed prawdziwą publicznością. Głównym celem jest wzmocnienie dziewczynek, a muzyka jest doskonałym narzędziem edukacji nieformalnej. Obecnie na całym świecie istnieje ok. 60 takich obozów: w USA, Ameryce Południowej, Kanadzie i Europie. W Polsce jako pierwsze obozy rockowe dla nastolatek zaczęły organizować Fundacja Pozytywnych Zmian we współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Kobieca Transsmisja.

W Krakowie i Bielsku-Białej odbyły się już dwa takie obozy – zimowy i letni. W filmie pojawią się sceny pracy z dziewczynkami, wypowiedzi organizatorek i ujęcia z codziennego życia obozu. Nie zabraknie również unikatowych nagrań z prób i koncertów – będzie dużo muzyki i rockowej energii! Fundacja Pozytywnych Zmian i Stowarzyszenie Kobiece Transsmisja jako Karioka Girls Rock Camp Poland należą do międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance, zrzeszającej wszystkie obozy na całym świcie. Europejską partnerką KGRCP jest islandzka organizacja Stelpur Rokka.

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskich 16. Dni Akcji Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć.