Galeria Aflopa Art (ul. Żeromskiego 17)  zaprasza w piątek (12 maja o godz. 18) na wernisaż malarki, graficzki i kompozytorki Karoliny Matyjaszkowicz. Artystka urodzona w Łowiczu, w 2008 roku ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek Wzornictwo.Jej pasją jest przede wszystkim malarstwo ale zajmuje się też ilustracją i grafiką oraz tworzy muzykę. Ostatnio w obszarze artystycznych zainteresowań artystki pojawiła się wycinanka.

Artystka tak pisze o sobie: „ Studia wpłynęły nie tylko na mój malarski warsztat, ale i na formę malarską. Obrazy wyłaniają się z pozornego chaosu zdarzeń, przeżyć i doznań. Marzeń sennych, przemyśleń i wyobrażeń. Malując przenoszę na płótno nie tylko to co dla mnie istotne, zaobserwowane, czy wyobrażone, ale sama przechodzę do innej rzeczywistości. Miejsce to nazywam „zaświatami”.

Obrazy Matyjaszkowicz znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Regionalnym Muzeum w Brzezinach, Muzeum w Łowiczu w kolekcji młodego malarstwa Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą.

Wystawę będzie można oglądać w galerii AflopaArt, ul. Żeromskiego 17 w każdy weekend od 13 do 28 maja w godz. 15-18.