Wystawę można oglądać w sali wystawowej Ogrodu przy ul. Retkińskiej 39/65. Wstęp wolny.

Ekspozycja prezentować będzie kaktusy oraz inne rośliny charakteryzujące się budową umożliwiającą gromadzenie wody w tkankach i oszczędne nią gospodarowanie, zamieszkujące suche rejony Ziemi.

Rośliny o cechach sukulentowych pochodzące z Ameryki Północnej i Ameryki Środkowej reprezentować będą między innymi rodzaje: Mammillaria, Astrophytum, Agave, Rhypsalis, Melocactu i Echeveria.

Z sukulentów Ameryki Południowej zobaczyć będzie można rodzaje: Notocactus, Parodia, Gymnocalycium, Aylostera, Sulcorebutia, Jatropha. Natomiast florę środowisk suchych Afryki, Półwyspu Arabskiego, Madagaskaru i Azji Południowo-wschodniej prezentowane będą rodzaje: Aloe, Euphorbia, Pachypodium, Crassula, Senecio, Kalanchoe i Sansewieria.

Na wystawie prezentowane będą również rzadkie w świecie roślin strategie przywabiania owadów, np. dzięki kwitnącym roślinom z rodzaju Stapelia sp., które wabią zapylające je muchy kwiatami o wyglądzie i zapachu gnijącego mięsa.

Podczas trwania wystawy będzie można dowiedzieć się, jak prawidłowo uprawiać sukulenty, jak je rozmnażać, nawozić i jak zapobiegać chorobom tych roślin. Porady udzielane będą przez członków łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów.

Podczas wystawy prowadzona będzie również sprzedaż roślin.