Wystawa przedstawia kilkudziesięcioletni dorobek filmowy pabianickiego scenografa. Pośród przedstawionych prac znalazły się plakaty filmowe, rekwizyty i elementy scenografii wykorzystane w wielu filmach.

- Trudno powiedzieć, z którego filmu scenografia jest moją ulubioną. Szczególnie interesują mnie filmy historyczne. Na pewno każdy kolejny obraz jest dla mnie nowym wyzwaniem. Wszystko zaczyna się od początku. Scenariusz filmowy kształtuje wyobraźnię filmową – tłumaczy scenograf.
 
Sölle stworzył scenografie i dekoracje wnętrz do wielu znanych produkcji: „Chłopi”, „Przepraszam, czy tu biją?”, „Komediantka”, „Dzieje Mistrza Twardowskiego”, „Kariera Nikosia Dyzmy” i serialu telewizyjnego ”Syzyfowe prace”.
 
- Poprzez wybranie kierunku studiów dążyłem do tego, by być tu, gdzie jestem. Chciałem zajmować się scenografią i choć jest to bardzo szerokie pojęcie, to uważam, że właśnie zawód scenografa filmowego jest najwspanialszą profesją na świecie – twierdzi artysta.- Niestety musiałem zakończyć swoją przygodę z filmem. Łódź była moim miejscem pracy i stolicą polskiej kinematografii. Przemysł filmowy przeniósł się do Warszawy. Dziś w Łodzi nie realizuje się już żadnych produkcji.