„W każdym z nas jest jakieś licho, które czasem siedzi cicho, ale…” - to wystawa prac pod takim tytułem zagościła w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Autorami prac są uczestnicy sekcji plastycznej. Grupa artystów spełnia swoje marzenia i tworzy pod bacznym okiem niezwykle charyzmatycznej i „pozytywnie zakręconej” instruktorki Magdaleny Jaszczak-Birkowskiej, która stosuje nowatorskie sposoby przekazywania wiedzy plastycznej. Uczestnicy sekcji stanowią fantastyczny, międzypokoleniowy monolit (wiek od 13 do 80 lat). Niektórzy artyści rozpoczęli swoją przygodę ze sztuką już w mocno dorosłym wieku. Wiele prac powstaje zespołowo, co jeszcze bardziej zbliża i powoduje, że nie istnieją bariery międzypokoleniowe.

Wernisaż wystawy zgromadził wielu sympatyków i przyjaciół. Niespodziankę muzyczną przygotował duet wokalny: Bożena Krawczyńska i Piotr Zając. Swoi występem stworzyli ciepły, serdeczny nastrój. Prace, które znajdują się na wystawie, wykonane są w różnych technikach wybieranych przez autorów. Przedstawiają elementy przyrodnicze i architektoniczne, pejzaże, martwą naturę i portrety.

Nie brakuje również kompozycji ze świata fantazji. Każdy z artystów wydobywa ze swojego wnętrza obrazy, którymi może podzielić się z widzami. Wystawa ma nadzwyczajny klimat. Niezwykłe jest postrzeganie świata przez ludzi w różnym wieku.

Na wernisaż wystawy wszyscy plastycy przygotowali pyszny poczęstunek dla gości, stwarzając tym samym rodzinną atmosferę. Talent plastyczny poszedł w tym wypadku w parze z kulinarnym. Gratulujemy wszystkim wspaniałym twórcom.

Autorami prac są: Teresa Drzazga, Jolanta Wrzos, Justyna  Rośniak, Janina Podstawczyńska, Katarzyna Kopania, Malina Kozłowska, Karina Kurowska, Katarzyna Palczewska, Dorota Marczak, Wiesława Maksajda-Ptaszek, Beata Hankiewicz, Zuzia Janas, Julia i Radek Głaszcz, oraz Zbyszek Rochala i Łukasz Grabarz.

Wystawę będzie można oglądać jeszcze do 15 maja, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-20.00 oraz w soboty od 9.00 do 13.00.