Z okazji 35. rocznicy premiery filmu „Vabank” i 30. - filmu „Kingsajz” w Noc Muzeów zaprezentowane zostaną eksponaty powiązane z produkcjami Juliusza Machulskiego.

W zabytkowym fotoplastikonie, który zagrał w „Vabanku” pokażą frywolne fotografie, takie, jakie mogli oglądać Kwinto i Duńczyk. Wstęp za okazaniem dowodu osobistego.

Na dziedzińcu będzie można podziwiać rekwizyty z planu filmowego „Kingsajzu”, w specjalnie przygotowanej na tę noc oprawie.

W muzealnym kinie Kinematograf pokażą etiudy Juliusza Machulskiego zrealizowane w PWSFTviT: kryminalną „Gorączkę mleka” oraz dokument „Paralaksa”, a także muzyczno-filmową niespodziankę. Projekcje rozpoczną się o godz. 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 i o północy.

W czasie nocnego zwiedzania Muzeum Kinematografii będzie można zobaczyć m.in. wystawę „Małe wielkie prace”, prezentującą twórczość trzech pokoleń artystycznej rodziny Młodożeńców i „Pałac pełen bajek” – ekspozycję, gdzie można wejść do budy Reksia lub popłynąć w rejs z Bolkiem i Lolkiem oraz zabytkowe sale Pałacu Scheiblera.

Na Noc Muzeów Kinematograf (pl. Zwycięstwo 1) zaprasza w sobotę, 20 maja od godz. 18.00 do 1.00 w nocy. Wstęp wolny