Program pabianickiej Nocy muzeów rozpocznie się o godz. 18.00 wernisażem wystawy Marii Skrzydłowskiej – Nowak pt. „Malarstwo – wzornictwo”. Autorka jest pabianiczanką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i wzornictwem użytkowym.
O godz. 20.00 obejrzymy 41–minutowy film Zbigniewa Gajzlera „Skazani na Sybir”, a o godz. 21.00 – pokaz filmu dokumentalnego o historii i zabytkach Pabianic w reż. Piotra Zarębskiego.
Od 18.30 do 24.00 będzie można zwiedzić muzealne wystawy: „Symbol miasta. Oblicza dworu” – wystawę prezentującą historię renesansowego dworu w Pabianicach, „Alkierz Jana Szulca” – przedstawiającą widoki Pabianic i sceny historyczne z dziejów miasta, „Henryk Debich – dyrygent, kompozytor, muzyk, kolekcjoner, pabianiczanin”, „Ofiary zbrodni katyńskiej z Pabianic. 1940 r.”,
„Spotkania z archeologią”, „Pozdrowienia z Pabianic. Miasto na starej pocztówce”, „Kowalstwo – ginący zawód”, „Fauna Polski” – Stary Rynek 2.
Dodatkowe atrakcje na wystawach: mielenie na żarnach, układanie puzzli, wyciskanie pamiątkowych stempli, tworzenie własnej pocztówki.