Ten artysta z Kostaryki, który przyjechał do Pabianic w ramach wymiany kulturowej, uwiecznił na swych obrazach nasze miasto.

"W mojej twórczości wykorzystuję fascynację pop-artem, używając wyrazistych kolorów, akcentując cechy charakterystyczne twarzy, stosując duże pociągnięcia pędzla i plamy kolorów, one nadają kształt moim pracom. Prace nawiązują do realizmu - są figuratywne, a czasami abstrakcyjne. Poszukuję innowacyjnych rozwiązań, każda praca jest dla mnie poszukiwaniem aury osoby czy motywu, który maluję.
Mój styl jest mieszanką różnych wpływów zaczerpniętych od moich nauczycieli: Jorge Castillo, Fabio Herrera i Mario Maffioli oraz wielkich mistrzów malarstwa, którzy na drodze mojej kariery odegrali dużą rolę, m.in. Andy Warhol. Interesuje mnie pop-art, malarstwo Renoira i impresjonizm Moneta. Gdy tworzę, staram się uchwycić świetlistą atmosferę oraz kolor, tak, jak robili to dwaj wspaniali artyści: Vincent van Gogh, Pablo Picasso. Inspirują mnie również postimpresjoniści, oraz poszukiwania ekspresji w malarstwie, mocne pociągnięcia pędzla, intensywność kolorów, które stosuję w moich pracach. Interesująca jest dla mnie również twórczość Jeana-Michela Basquiata, jego spontaniczność oraz zastosowanie abstrakcyjnych zabiegów a także wykraczanie poza bariery klasycznego malarstwa, które zmusza mnie do poszukiwań nowych rozwiązań i poszukiwania współczesnych form wyrazu" – pisze o sobie artysta.

Wernisaż odbędzie się 3 września (wtorek) o godz. 17.30, w pokoju 222 hotelu (2. piętro - naprzeciwko biura notarialnego, wejście od ul. Zamkowej 2).
Wystawa będzie dostępna do 30 września. W przypadku zainteresowania, organizatorzy proszą na miejscu skontaktować się z obsługą hotelu - tel. 517 739 418.
Wstęp na wernisaż oraz wystawę jest bezpłatny.