Twórcy ekspozycji potrzebowali blisko półtora miliona klocków, by stworzyć największą w Polsce wystawę złożoną z unikatowych budowli, autorskich makiet i zestawów seryjnych LEGO.
W Porcie Łódź swoje premiery będą miały nowe eksponaty, do których należą m.in. kopie Pałacu Kultury i Nauki oraz Boeinga 767 z autografem osławionego kpt. Tadeusza Wrony, replika nieistniejącej już rzymskiej Świątyni Wespazjana, a także wyimaginowana scena z filmu o przygodach Indiany Jonesa, złożona z ponad 50 tysięcy klocków. Na wystawie pojawi się również jeden z jej hitów – makieta Stadionu Narodowego.

Niezwykłym dodatkiem będą budowle autorskie, np. scena bombardowania katedry z gry Warhammer 40000.  Wyjątkowych wrażeń dostarczą także makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, olbrzymie lotnisko i stacja kosmiczna. Całość wystawy za pomocą odpowiedniej oprawy dźwiękowej przekaże najmłodszym wiedzę z zakresu historii, geografii i architektury. Z kolei miłośnicy nowych technologii będą mogli podziwiać serię zaprogramowanych robotów, reagujących na ruch oraz serię LEGO Technics. Efektowny dodatek aktywizujący widzów będą stanowić mechanizmy umożliwiające samodzielne uruchamianie eksponatów. Goście pragnący przypomnieć sobie dziecięce przygody z klockami lub sprawić radość swoim pociechom, będą mogli udać się do sklepu oferującego zestawy LEGO.

Wystawa LEGO w Porcie Łódź, znajdująca się naprzeciwko salonu Douglas, będzie dostępna dla zwiedzających od 28 lutego do 18 kwietnia. Wstęp na wystawę jest płatny i wynosi w tygodniu 9 zł/os. (godz. 10.00-14.00), 12 zł/os. (14.00-20.00) i 8 zł/os. (20.00-21.00). W weekendy cena biletu wynosi 12 zł/os. W sprzedaży dostępne są również bilety rodzinne – czteroosobowe rodziny, w których skład wchodzą maksymalnie 2 osoby dorosłe, mogą zwiedzać wystawę w cenie biletu 9 zł od osoby, obowiązującej także w weekendy.