Pabianicki Półmaraton odbędzie się 5 kwietnia 2020 roku. Start i meta tradycyjnie będą na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasa jest atestowana i oznakowana co 1 kilometr. Biegnie w 100 procentach asfaltem. Co 5 kilometrów będzie przygotowany punkt odżywiania. Półmaratonowi będą towarzyszyły takie imprezy jak: Pabianicki Półmaratonik - bieg skierowany do najmłodszych, Bieg na Szpilkach, Bieg Januszów oraz Bieg na 5 km.

- Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w tym wielkim sportowym święcie – mówi Łukasz Ścibut, organizator Pabianickiego Półmaratonu.

Aby wziąć udział w biegu trzeba się zarejestrować na datasport.pl. Do końca grudnia pakiet startowy kosztuje 70 złotych. Potem będzie drożej. Jeśli zapiszemy się między 1 stycznia a 29 lutego to zapłacimy 80 złotych, a jeśli do 25 marca to 100 zł. Jest to ostateczny termin zapisu jeśli chcemy otrzymać pakiet startowy. 4 i 5 kwietnia można się zapisać w biurze zawodów. Wtedy udział w biegu będzie kosztował 120 zł. Dodatkowo do końca lutego można zamówić koszulkę jubileuszowego biegu. Opłata za nią wynosi 49 zł.

Klasyfikacja będzie z podziałem na kobiety i mężczyzn w kategoriach wiekowych co 10 lat. Oprócz tego zostaną nagrodzeni najlepsi pabianiczanie, strażak OSP, strażak PSP, policjant, policjantka, strażnik miejski, najstarsza kobieta i najstarszy mężczyzna.

Bieg organizuje Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice”.