Największy sukces w dziesięcioletniej historii klubu odnieśli reprezentanci UKS Azymut, zwyciężając w klasyfikacji klubowej w biegach przełajowych podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pabianicki klub zdobył 45,66 pkt. wyprzedzając UKS Orientus Łódź (40 pkt.) i Śląsk Wrocław (38,33 pkt.). W pierwszym dniu został rozegrany bieg sprinterski. Na trasie 2,1 km Tomasz Pietrzykowski z czasem 12,16 min, przybiegł na metę jako drugi wyprzedzając o 20 sekund swojego kolegę klubowego Michała Olejnika. Bliska medalu była Marta Majchrzak, która ostatecznie zajęła szóste miejsce. W drugim dniu podczas biegu klasycznego na trasie 6,1 km uzyskała czas 42,38 min, zdobywając brązowy medal. Olejnik był czwarty, a Damian Parzonka siódmy. Trzeciego dnia podczas biegu średniodystansowego na trasie 4,3 km Olejnik pobiegł rewelacyjnie wyprzedzając na mecie Bartosza Pawlaka z Azymutu Mochy (tegorocznego brązowego medalistę mistrzostw Europy) i zdobył złoty medal. Pietrzykowski był szósty, a Parzonka jedenasty. W ostatnim dniu rozegrane zostały biegi sztafetowe. Męska drużyna biegła w składzie: Pietrzykowski, Parzonka, Olejnik. Po bardzo zaciętej rywalizacji na trasie 15 km pokonali zespół Azymka Zdzieszowice zaledwie o 5 sekund. Damska drużyna: Sylwia Gryzio, Monika Gębka i Marta Majchrzak ostatecznie uplasowały się na piątym miejscu.

Olejnik podczas uroczystości otwarcia XII OOM zapalił znicz olimpijski.

***
W rejonach Kotliny Kłodzkiej, na terenie miasta i gminy Lądek Zdrój, odbyły się zawody w biegach na orientację Grand Prix Polonia. W ciągu pięciu dni rywalizowało ze sobą 500 zawodników z Czech, Litwy, Szwecji, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Turcji. Pabianicki klub Azymut reprezentowała ekipa 14 zawodniczek i zawodników. Miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli: I miejsce Maria Pabich, II miejsca Małgorzata Bieniecka i Mateusz Grochowalski, III miejsce Mariusz Pabich, IV miejsce Małgorzata Siess, VI miejsce Jędrzej Wińczewski. W dodatkowej klasyfikacji Euro-Orienteering II miejsce zajął Tomasz Ratajczyk, a III Łukasz Gryzio.