Finał ligi, który został rozegrany w województwie świętokrzyskim ,był świetną reklamą tej dyscypliny sportu. Wielkie emocje, zwroty akcji i walka do ostatniego metra przyniosła ostateczny triumf klubowi z Łodzi. Za nim na podium był Kraków i Warszawa.

Z indywidualnych wyników Azymutu, najlepiej w Kielcach poradzili sobie: Franciszek Krempiński (M12), Julia Krempińska (K16) i Tomasz Tkaczuk (M40) zdobywając po dwa złote medale (sprint + dystans średni). Dwa srebrne medale do Pabianic przywiozła Katarzyna Konc (K40), jeden srebrny - Jan Sztranek, a trzecie miejsca na sprincie padły łupem Konrada Płóciennika (M20) i Piotra Krempińskiego (M40). Bardzo dobre wyniki uzyskały startujące w damskiej elicie Maria Pabich – 4. lokata – średni dystans, 7. – sprint i Magda Jaśkiewicz – 8. w sprincie.

Coraz lepiej radzą sobie młodzi zawodnicy z Pabianic. Poza podwójnie złotym Frankiem, Adam Wiśniewski zdominował rywalizację w najmłodszej męskiej kategorii M10, zajmując 1. miejsce w sprincie i 2. na dystansie średnim. Nieco słabiej poszło Kalinie Kowalczyk, która dwa razy ukończyła bieg na czwartym miejscu w K10.

Blisko podium byli też Jakub Wiśniewski (4. i 5. miejsce w M12) i Maciej Sztranek (6. miejsce M14). Na trasach dzielnie walczyli: Kaja Młynarczyk, Marika Kozuń, Malwina Saładajczyk w K14 i Alicja Grochowalska w K16, a także Ignacy Górak, Oskar Wesołowski, Jerzy Durma, Karol Sieroń i Wojciech Kielnerowski w M14.

Przed Azymutem jeszcze dwa ważne wydarzenia – za tydzień międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w Lublinie, a 19 października otwarte mistrzostwa powiatu pabianickiego.