Podczas rozgrywanych 28. Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu na orientację, które zostały rozegrane w Lipnie, dwie zawodniczki Azymutu Pabianice stanęły na podium. Daria Lajn wygrała na trasie 12,7 km w kategorii K20 wyprzedzając zdecydowanie wielokrotną reprezentantkę Polski zawodniczkę Floty Gdynia Marlenę Wielebę. Jest to pierwszy złoty medal na MP w karierze naszej zawodniczki. Maria Pabich powtórzyła sukces z poprzedniego roku plasując się na drugim miejscu w kategorii seniorek. Za tydzień, na zawodach w Czechach obie zawodniczki biorą udział w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata Seniorów. Na uwagę zasługuję także wyniki Piotra Wilczewskiego, który w kategorii M40 zajął 4. lokatę oraz Łukasza Gryzio który w kategorii M20 uplasował się na 5. miejscu. Obok zawodów mistrzowskich rozegrane zostały zawody towarzyszące. W zawodach tych zdecydowanie wygrał Michał Olejnik, a Sylwia Gryzio była druga.

* * *

W sobotę 19 kwietnia w Lasku Rydzyńskim odbędą się zawody w biegu na orientację (długodystansowe i sprinterskie). Na starcie stanie wielu zawodników z czołówki Polski. Bardzo ciekawie zapowiada się bieg w kategorii seniorek w którym wystartują: aktualna wicemistrzyni Polski seniorek w biegu długodystansowym Maria Pabich, Mistrzyni Polski K20 Daria Lajn (obie z Azymutu), ubiegłoroczna Mistrzynie Polski w biegu sprinterskim Ewa Gwózdź oraz ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski w biegu długodystansowym Alicja Ewiak. W kategorii Seniorów ciekawie zapowiada się walka Michała Olejnika z aktualnym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii do 18 lat Rafałem Podzińskim. Oba biegi odbędą się pod patronatem Starosty Pabianickiego.