Tym razem zawodnicy biegali w paśmie górskim Rudawy Janowickie. Trasa biegu wiodła przez teren z dużymi przewyższeniami, najeżony skałami i kamieniami. Organizatorzy postarali się także, by nawigacyjnie nie było zbyt prosto.

Okazało się, że w tych mało sprzyjających warunkach dwie pabianiczanki spisały się wręcz fantastycznie.

Julia Krempińska (K18) i Maria Pabich (K35) nie miały sobie równych i w gablocie z trofeami powieszą sobie złote medale. Mamy zatem dwie mistrzynie Polski!

Wicemistrzynią kraju została Katarzyna Konc (K45), zaś wicemistrzami Tomasz Pabich (M35) oraz Tomasz Tkaczuk (M40). W pierwszej szóstce w kategorii 16-latków uplasowali się: 4. Maciej Sztranek, 5. Kaja Młynarczyk i 6. Oskar Wesołowski.

To nie koniec dobrych wieści. Sztafety Azymutu wywalczyły też trzy medale. Wicemistrzowskie tytuły wybiegały drużyny M16 (Sztranek, Franciszek Krempiński i Wesołowski) oraz M105 (Michał Łubis, Tkaczuk, T. Pabich), zaś z brązem wróci ekipa żeńska K18 w składzie: Alicja Grochowalska, Młynarczyk, Krempińska.

O podium otarli się nasi szesnastolatkowie (Jerzy Durma, Jakub Wiśniewski, Karol Sieroń), którzy linię mety minęli z czwartym czasem.