Dawno nie informowaliśmy o sukcesach naszych biegaczy, więc pora nadrobić stracony czas. Co prawda Kinga Królik z powodów zdrowotnych zrezygnowała w mistrzostwach Europy, ale inni zawodnicy z Pabianic błysnęli na Starym Kontynencie. Niedaleko, bo za południową granicą medale w zawodach Rumcajsowe Mile wywalczyli Tomasz Pabich (złoto) i Maria Pabich (brąz).

Ledwie jednego zawodnika wystawił Azymut podczas 27. zawodów Orienteering Baltic Cup. Jakub Łącki wśród 16-latków dał z siebie wszystko i godnie reprezentował pabianicki klub. Kubie niestraszny był upał, ulewny deszcz i trasa wiodąca przez bagna. Zdobył brązowy medal.

Liczniejszą, bo sześcioosobową ekipę wystawił Azymut podczas Grand Prix Pomorza. Tutaj po medal sięgnęła Kaja Młynarczyk (K16), sięgając po srebro. W czołowej szóstce uplasowali się 16-latkowie – 5. był Franciszek Krempiński, a 6. Jakub Łącki.

Ostatni meldunek od naszych biegaczy otrzymaliśmy z Polsko-Czeskiego Festiwalu Biegów na orientację. Trasa wiodła przez Góry Izerskie, po polskiej i czeskiej stronie. Pierwszy etap (bieg średni)  na pierwszym miejscu zakończyła nasza „królowa Wawelu”, czyli Maria Pabich (M35), zaś 3. był Piotr Krempiński (M45).

Podczas sprintu dwie zawodniczki z Pabianic stanęły na najniższym stopniu podium – Marika Kozuń (K16) oraz Katarzyna Konc (K45). Maria Pabich (K35) wzbogaciła się także o srebro, wywalczone w biegu klasycznym.

Dwoje zawodników Azymutu – Julia Krempińska oraz Jan Sztranek wraz z trenerem Tomaszem Pabichem już szlifuje formę na zgrupowaniu reprezentacji Polski. W przyszłym roku nasz duet czekają mistrzostwa świata w rumuńskim Baia Mare.