Bieg, który organizuje Korona Pabianice, zaplanowano 25 czerwca (niedziela) o godz. 11.00. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie trochę nowości.

- Mamy nowe kategorie, m.in. debiut w imprezie, gdzie trzech najszybszych debiutantów dostanie puchary – piszą na stronie wydarzenia na Facebooku.

Będzie też kategoria dla osób lubiących zabawę w bieganiu – ci, którzy wystartują ubrani w elementy stroju góralskiego, dostaną dodatkowe puchary.

Poza tym zaplanowano zwyczajowe klasyfikacje, czyli: generalna kobiet, generalna mężczyzn i ze względu na wiek.
Jak co roku, biegacze wystartują ze stadionu LKS Orzeł (Piątkowisko 4B). Trasa biegu liczy jedynie 10,6 km, ale zawodnicy mają dwukrotnie do pokonania tor motocrossowy z ostrymi podbiegami i zbiegami po nierównym podłożu. Limit czasu na pokonanie trasy to 2 godziny.

Na bieg można się zapisać do 20 czerwca na: zapisy.inessport.pl lub www.koronapabianice.pl. Limit zawodników to 170 osób. Opłata startowa wynosi 30 zł. W pakiecie startowym znajdziemy batony, izotonik i pamiątkowy kubek.
W starcie w Piątkowisku mogą wziąć też udział dzieci – bezpłatnie. Startują o godz. 10.00. Aby zgłosić dziecko, należy przesłać wypełniony formularz ze strony www.koronapabaincie.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń, a limit miejsc to 30.

Dzieci pobiegną w kategoriach: do 6 lat – 100 m, 7-8 lat (200 m), 9-10 lat (400 m). Przy kwalifikacji decyduje rok urodzenia.
Każde z zapisanych dzieci dostanie pakiet startowy, a w nim: numer startowy, izotonik, upominki od sponsorów, poczęstunek po biegu i medal okolicznościowy na mecie.