Andrzej Sysio to znany pabianicki trener sztuk walki. Prowadzi siłownię na Lewitynie oraz klub „Heros Team”. Uczy samoobrony, karate, muay thai, street fightingu (walka uliczna z elementami krav magi) i boksu. W wakacje prowadził bezpłatne zajęcia dla pabianiczan. Od kilku miesięcy ma poważne problemy ze zdrowiem i prosi o pomoc. Czeka go ciężka operacja, która ma kosztować 70.000 zł.

Pabianiczanie, którzy znają Andrzeja i chcą mu pomóc, organizują bieg. Odbędzie się 3 sierpnia (sobota) w godzinach 11.00-15.00 na Lewitynie. O 11.00 wystartuje bieg główny na 5 kilometrów. Mogą wziąć w nim udział zarówno biegacze, jak i pasjonaci nordic walking. Wpisowe wynosi 30 złotych i zapłacimy je na starcie. Wcześniej jednak należy się zarejestrować na datasport. Zrobisz to TUTAJ.

O 13.00 będzie bieg rodzinny. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Wpisowe to wrzutka do puszki. Dla zwycięzców będą nagrody i puchary.

W czasie biegu będzie impreza piknikowa. W programie są atrakcje dla dzieci. Zabawy poprowadzą animatorzy. Będą też dmuchańce. Do tego będzie można sobie upiec kiełbasę przy ognisku.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Puzon, mistrz karate Stanów Zjednoczonych. W trakcie imprezy zostaną przeprowadzone licytacje gadżetów związanych ze sportem. Wśród nich są rękawice Agnieszki Rylik i darmowe zabiegi rehabilitacyjne.

Uczestnicy biegu rodzinnego będą mogli za darmo skorzystać z parku linowego „Linka”, tuż po zakończeniu imprezy.