- Walczono na 2 matach, a niektóre walki mogły być ozdobą finałów mistrzostw Polski - mówi Waldemar Sawosz z PTC.

W punktacji drużynowej, liczonej razem z kadetów i młodzików, zwyciężył AKS Piotrków Trybunalski 53 pkt., II miejsce PTC 50 pkt., a trzecie miejsce Olimpijczyk Radom.

Indywidualnie zawodnicy PTC w młodzikach: pierwsze miejsce Damiana Zdziebłowskiego kat. 85 kg i trzecie miejsca Dawida Paszewskiego kat. 47 kg oraz Jakuba Błachowicza 38 kg.

W kadetach pabianiczanie zawalczyli lepiej od młodszych kolegów. Pierwsze miejsca Wiktor Wójcik kat. 42 kg i Mateusz Domagała 100 kg. Nieco słabiej zawalczyli Jakub Madaj i Michał Dybka, którzy zajęli II i IIII miejsce w kat. 76 kg.

- Obu pokonał czarnoskóry zawodnik z Białołęki Oliwer Sanza - wyjaśnia Sawosz. - Zawiódł również w finale Dawid Grobelny w wadze 85 kg, przegrywając 0:8 i zdobywając srebrny medal, choć był faworytem tej kategorii.

Trzecie miejsce zajął Adrian Przerywacz. Ciekawe walki stoczyli Damian Morawiec (piąte miejsce) i Patryk Stępień (czwarte miejsce).

Na Ogólnopolski Turniej Młodzików i Kadetów pod patronatem starosty Krzysztofa Habury, który urządził klub sportowy  PTC, zjechało 128 zawodników z 12 klubów.