Najpierw zdobyli grad medali na VIII mistrzostwach Polski Tang Soo Do w Wołominie. Konkurencjami, w jakich walczyli zawodnicy, były: układy formalne, kopnięcie dosiężne, rozbicia, walki semi-contact, light-contact oraz kick-light. Azję reprezentowało siedmioro zawodników, którzy wywalczyli aż… 16 medali!

Na podium stawali: Jessica Żabolicka (4 x złoto), Aleksander Muszyński (złoto, 2 x srebro), Oskar Gaca (złoto, brąz), Oliwier Baranowski (3 x srebro), Patryk Jagodziński (2 x srebro), Kasper Śmiałkowski (złoto), Zuzanna Śmiałkowska (srebro). Azja zajęła 5. miejsce w klasyfikacji medalowej na 29 klubów.

Potem Azjaci przenieśli się do Hatfield nieopodal Londynu, gdzie uczestniczyli w zawodach Taekwon-Do LTSI. Na starcie stanęło tam 400 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Polski. Nasz kraj reprezentowało pięcioro pabianiczan i pięcioro zawodników z Lublina.

Pabianiczanie potwierdzili, że nie przyjechali na Wyspy Brytyjskie w celach turystycznych. Nasi najmłodsi zawodnicy: Martyna Bartnicka i Jakub Łyszkowski wywalczyli brąz, Jakub Ogiński sięgnął po złoto i srebro, zaś Oskar Gaca w walkach wywalczył srebro, przegrywając jednym punktem. Od swoich podopiecznych nie chciał być gorszy trener Grzegorz Sokołowski, który także stanął na podium, zdobywając brąz w walkach.