13 lutego w hali MOSiR odbędzie się II turniej w mocowaniu pod patronatem prezydenta Pabianic dla chłopców urodzonych w latach 2001-2004 ze szkół podstawowych w Pabianicach oraz szkół z gmin Pabianice i Ksawerów. Przewidziano 8 kategorii wagowych: 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60 i 60+ kg.

Zasady walki: zawodnicy zaczynają walkę w pozycji stojącej w uchwycie za ramiona. Zwycięstwo odnosi zawodnik, który: dwukrotnie wypchnie przeciwnika za koło maty, dwukrotnie sprowadzi do parteru i wykona obejście (zawodnik atakujący jest po obejściu na górze i z tyłu zawodnika atakowanego w pozycji na kolanach, ewentualnie na brzuchu), dwukrotnie wykona powalenie bezpośrednio na plecy lub po jednym razie wykona czynności drugą i trzecią.

Dla najlepszych przewidziano pamiątkowe medale, dyplomy oraz puchary. Organizatorami zawodów są: UM, MOSiR oraz PTC Pabianice. Początek przewidziano na godz. 9.00. Wtedy odbędzie się ważenie i losowanie. O godz. 10.30 odbędzie się otwarcie turnieju i pokaz zawodników sekcji zapasów, a od godz. 10.45 do 13.00 toczyć będą się walki.