W Warszawie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski juniorów, w których udział wzięło 96 zawodników z 26 klubów oraz reprezentacje Białorusi, Litwy, Ukrainy i Węgier.

W gronie najlepszych juniorów Polski wystartował zawodnik PTC - Jakub Białkowski. Pabianiczanin w wadze 84 kg zajął wysokie 5. miejsce w stawce 16 zawodników.

W pierwszej walce położył na plecy Roberta Gwiazdę z Targówka Warszawa, a w drugiej walce zwyciężył pewnie na punkty 2:0 Edwina Andrzejewskiego z Olimpijczyka Radom. W walce o finał przegrał z późniejszym triumfatorem tej kategorii - Konradem Formelą (Cartusia Kartuzy). W walce o brąz z kolei uległ na punkty w dwóch rundach Węgrowi Markowi Szabo.
- Występ Kuby należy ocenić pozytywnie, ponieważ był najmłodszym zawodnikiem w tej wadze. Walczył równo i to, co było do wzięcia, to wziął. - podsumował trener Waldemar Sawosz.