W Białymstoku odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która zgromadziła 196 zawodników z 52 klubów.

Po 5 latach posuchy zapaśnik PTC - Jakub Białkowski wywalczył srebrny medal w kat. 76 kg. Był to jedyny w tym roku medal dla naszego miasta w tej rywalizacji.

W pierwszej walce Jakub zdemolował zawodnika Olimpijczyka Kędzierzyn Koźle, Mateusza Sojkę. W następnej walce zwyciężył na punkty 2:1 Jędrzeja Wiśniewskiego (Cartusia Kartuzy). W III rundzie turnieju walczył z zawodnikiem gospodarzy Oskarem Czyżewskim z MOSiR Grajewo i zwyciężył gładko 2:0 w rundach.

W półfinale zmierzył się z Adamem Wodo z GUKS Gorzkowice, z którym przegrał w marcu tego roku na Pucharze Polski w Wałbrzychu położeniem na plecy. Teraz nie dal szans swojemu przeciwnikowi, pokonując go 2:0 w rundach.

- Finał to walka z zawodnikiem stylu wolnego Mateuszem Rywackim z Mazowsza Teresin. Pierwszą rundę wygrał Jakub 3:0, w drugiej chwila nieuwagi zakończyła się porażką Jakuba przez położenie na plecy. Szkoda, bo od złotego medalu dzieliło Kubę 38 sekund – relacjonuje przebieg finałowej walki Waldemar Sawosz.

W turnieju walczyli jeszcze dwaj zawodnicy PTC, jednak bez sukcesów. Hubert Zastrużny zajął punktowane XIV m., wygrywając jedną walkę, następnie 2 przegrał. Natomiast Kamil Mikołajewski odpadł po 2 przegranych.

Trener Grzegorz Szyszka był bardzo zadowolony ze startu swoich zawodników w tak mocnym turnieju, który był zarazem Mistrzostwami Polski Kadetów i eliminacją do kadry narodowej na MŚ I ME, które odbędą się w tym roku w Warszawie. Miejmy nadzieję, że nasz zawodnik założy dres reprezentacji.