W Wałbrzychu odbył się puchar Polski juniorów do lat 20 w zapasach, w którym walczyło 115 zawodników z 22 klubów. Jedyny reprezentant PTC - Jakub Białkowski debiutował w kategorii 74 kg. W poprzednim roku Kuba walczył w kat. 84 kg, zajmując 5. miejsce.

W pierwszej walce eliminacyjnej wygrał przez przewagę techniczną z Karolem Strzemieniecznym z Agrosu Żary, w drugiej walce spotkał się z faworytem tej kategorii - Grzegorzem Serwą z WKS-u Śląsk Wrocław. Po pierwszej rundzie Kuba prowadził, w drugiej dominował, niestety nieudany atak został skontrowany i przegrał na plecy.

W repasażach „Kokos” pokonał reprezentanta Polski na ME kadetów - Piotra Ołówko z Legii Warszawa, a następnie bardzo silnego fizycznie reprezentanta gospodarzy - Mateusza Woźniaka. W walce o prawo walki o brązowy medal pokonał Krzysztofa Bańczyka z Unii Racibórz.

W małym finale spotkał się z Danielem Stępniem z Legii,  przegrywając minimalnie 2 rundy pojedynku.

Tym turniejem Kuba potwierdził przynależność do krajowej czołówki w swojej nowej kategorii, co dobrze rokuje przed mistrzostwami Polski.