Aż 26 zespołów zagra w tym sezonie w pierwszej lidze kobiet. To rekord uczestników tejże ligi. Zespoły podzielono na 2 grupy: północną (grupa A) i południową (grupa B).

W grupie A zmiany są niewielkie w porównaniu z sezonem 2021/22. Zamiast Pruszkowa, który awansował do ekstraklasy zagra MKK Basket 25 Bydgoszcz.

UKS Basket Aleksandrów przeniesiono do grupy B. Zamiast tej ekipy grać będzie w naszej grupie ŁKS. Reszta uczestników to: GTK Gdynia, AZS Uniwersytet Gdański, MPKK Sokołów Podlaski, Politechnika Gdańska, AZS Uniwersytet Warszawski, KKS Olsztyn, AZS UMCS II Lublin, Mon-Pol Płock, SMS Łomianki, Huragan Wołomin i Grot F&F Automatyka Pabianice.

Przygotowania do nowego sezonu pabianickie koszykarki rozpoczną 22 sierpnia.

Liga wystartuje 1 października. Wtedy to nasz zespół podejmie AZS UMCS II Lublin. Naprzeciw siebie staną dwaj trenerzy reprezentacji Polski kobiet do lat 18: Marek Lebiedziński z Lublina i Piotr Rozwadowski. W tej chwili obaj panowie są na mistrzostwach Europy w Heraklionie na Krecie. Polki po trzech porażkach dość niespodziewanie pokonały w 1/8 finału Greczynki 69:46. Wczoraj Polki przegrały z Niemkami 43:53 i będą rywalizować o miejsca od 5. do 8.