Po dwóch zwycięstwach w grupie (64:45 z Zagłębiem Sosnowiec i 52:44 z Eneą AZS Poznań) podopieczne Sylwii Wlaźlak uległy VBW GTK Gdynia 45:58. Na domiar złego w drugim meczu kontuzji doznała nasza podstawowa środkowa, Daria Kowalczyk.

Pabianiczanki zajęły 2. miejsce w grupie i grały w półfinale. W sobotnie popołudnie uległy gospodyniom – Enei AZS AJP Gorzów Wielkopolski 45:65, wygrywając pierwszą kwartę 20:15 i dzielnie stawiając opór w drugiej – do przerwy przegrywaliśmy 27:31. W trzeciej kwarcie po akcjach Martyny Dolewy (4 pkt.) zbliżyliśmy się na dwa punkty (31:33), ale przed ostatnią odsłoną było już 15 punktów różnicy (35:50).

W niedzielne przedpołudnie nasze dziewczyny wzięły rewanż za grupową porażkę z gdyniankami. Wygrały 66:57 i po raz drugi z rzędu sięgnęły po brązowy medal mistrzostw Polski juniorek! Jak do tego doszło? Zaczęliśmy od rzutu za trzy Julii Piestrzyńskiej, potem (na chwilę) do głosu doszły gdynianki. Wtedy „trójką” popisała się Weronika Dolewa, a cztery punkty dołożyła jej siostra bliźniaczka Martyna. W ogóle pierwsza kwarta była popisem obu sióstr.

W drugiej odsłonie także siostry Dolewy wzięły na siebie ciężar zdobywania punktów – w połowie drugiej kwarty pomogła im Ewa Kielar i było 23:16. Spokojnie budowaliśmy przewagę, wygrywając do przerwy 31:23.

Po zmianie stron pierwsze punkty zdobyła Piestrzyńska i mieliśmy 10 punktów przewagi (33:23). Rywalki doszły na pięć punktów (35:30), ale błyskawicznie skarciła je Martyna Dolewa, potem „trójkę” dołożyła Justyna Rudzka, a Piestrzyńska dwa punkty. W kolejnych minutach na linii osobistych nie myliły się Rudzka i Kielar, a kwartę celnym rzutem zamknęła M. Dolewa. Efekt? 12 punktów przewagi 51:39 przed ostatnią kwartą.

Pabianiczanki nie dały sobie wydrzeć medalu, mimo iż gdynianki trafiły jako pierwsze. Celnie rzucały W. Dolewa i Rudzka. Każda sekunda przybliżała nas do obrony 3. miejsca w Polsce. W 35. minucie rywalki zbliżyły się do nas na 7 punktów (56:49), ale pięć punktów Rudzkiej, wolny Dolewy, rzuty Piestrzyńskiej i Kielar zapewniły nam aż 17 punktów przewagi (66:49). Stało się jasne, że brązowy medal zostaje w Pabianicach!

PTK CIS Multis Multum (punkty w całym turnieju): Justyna Rudzka 65, Martyna Dolewa 60, Ewa Kielar 43, Weronika Dolewa 31, Julia Piestrzyńska 31, Gaja Włodarczyk 24, Natalia Janitzka 7, Klaudia Beze 7, Daria Kowalczyk 4, Katarzyna Pęcina 2, Paulina Szwej 0, Julia Syrewicz 0.