63 zawodników z sześciu klubów województwa łódzkiego stanęło na starcie I turnieju Mistrzostw Województwa Młodzików w Zapasach.

Młodzicy PTC triumfowali w czterech kategoriach wagowych, zajmując 2. pozycję w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsca zajęli: Jakub Błachowicz (42 kg) i Jakub Didoch (47 kg). W walce Kuby wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie: najpierw wysokie prowadzenie Kuby 6:0, następnie przeciwnik Kajetan Olejnik z AKS-u doprowadził do stanu 9:9 i... doznał kontuzji nosa.

- Kuba przegrywał, lecz pokazał, że w trudnych momentach potrafi walczyć. 40 sekund wystarczyło, aby Kuba zwyciężył 13:9 – mówi Waldemar Sawosz, szkoleniowiec PTC.

59 kg to kategoria Sebastiana Szymczyka, który w finale wykonał najładniejszą akcję turnieju, rzucając przedni suples o bardzo dużej amplitudzie -  za co zebrał gromkie brawa. I na koniec niespodzianka: w wadze 66 kg zwyciężył Mateusz Kłębowski, który kontynuuje zapaśnicze tradycje rodziny Kłębowskich.

Srebro wywalczył Szymon Zastrużny (53 kg), a brąz zdobyli Karol Fabjańczyk (42 kg) i Mikołaj Kopeć (47 kg). Norbert Nowakowski zajął punktowane 5. miejsce w wadze 59 kg.