Krzysztof Skok wyruszył w kolejną podróż rowerową. Tym razem to "Bałkany 2010". Trasa prowadzi z Polski przez Brno, Wiedeń, Mariazell, Bratysławę, Budapeszt, Belgrad, Skopje, Saloniki, Ateny, Tiranę, Prisztynę, Podgoricę, Sarajewo, Medjugorie, Split, Zagrzeb, Lubjanę, Linz, Pragę, Harachov (11-12 grudnia Puchar Świata w lotach narciarskich) do Polski.

Czwartego dnia (18 października) trasa wyprawy prowadziła z Łodzi przez Pabianice, Bełchatów, Radomsko, Częstochowę do Kokotka (k. Lublińca).

Powrót 19 grudnia (65 dzień wyprawy). W tym czasie na rowerze zostanie pokonanych około 6 tys. km na szlaku Sopot – Wiedeń – Bratysława – Budapeszt – Belgrad – Skopje – Ateny – Tirana – Podgorica – Split – Sarajewo – Medjugorie – Zagrzeb – Ljubliana – Praga – Harrachov – Sopot.

Zakładane cele podróży to:
• poznanie kultury i obyczajów mieszkańców Czech, Austrii, Słowacji, Węgier, Serbii, Macedonii, Grecji, Albanii, Kosowa, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Słowenii,
• pokonanie rowerem trasy Sopot – Ateny – Sopot,
• popularyzacja międzynarodowej turystyki rowerowej,

- Najprawdopodobniej będę jedynym uczestnikiem wyprawy. Natomiast w niektóre dni możliwa jest podróż z innymi podróżnikami. W związku z tym zapraszam wszystkich miłośników podróży rowerowych do wspólnej jazdy - napisał na swojej stronie.

Harmonogram przejazdu przez Polskę wygląda następująco:
15.10: Sopot – Gdańsk – Tczew – Malbork – Kwidzyn,
16.10: Kwidzyn – Grudziądz – Toruń,
17.10: Toruń – Włocławek – Łęczyca – Zgierz – Łódź,
18.10: Łódź – Częstochowa – Kokotek (k. Lublińca),
19.10: Kokotek – Tarnowskie Góry – Gliwice,
20.10: Gliwice – Rybnik – Wodzisław Śląski – Ostrawa – Ołomuniec,

Na stronie internetowej www.rowerem.zeHej.pl będzie zamieszczana w miarę możliwości relacja z podróży.

 

Uczestnik (wyprawa samotna): Krzysztof Przemysław Skok z Dąbrówki Malborskiej. Ukończył politologię, zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Gdańskim oraz Europejskie Studia Specjalne na Politechnice Gdańskiej. Pracuje w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., przy projekcje stoczniowym. Pasjonują go coraz to nowsze wyzwania i spełnianie marzeń w podróży. Najważniejsze z nich to: Litwa 2001, Kazachstan 2004, Ukraina i Mołdawia 2006, Zakaukazie (Gruzja, Armenia, Azerbejdżan) 2007. W 2008 roku debiut na rowerze – samotna wyprawa rowerowa „Pekin 2008” (Litwa, Łotwa, Rosja, Mongolia i Chiny). W maju i czerwcu poprowadził na rowerach 6–osobową grupę do Izraela i Egiptu.