W pierwszym z cyklu 4 turniejów MOSiR Cup wygrała pabianicko-łódzka para Agnieszka Wołoszyn/Jacek Pasiński. W imprezie zagrało 8 par z Pabianic, Łodzi, Łasku i Tuszyna. Grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy w pojedynku decydującym o 1. miejscu pokonali mix Karolina Rogala/Tomasz Mikuta po zaciętym meczu 2:1. W spotkaniu o 3. miejsce Michał Błaszczyk i Michał Głobiński ograli duet Łukasz Kuliberda i Zbigniew Grzanka 2:0.

Zwycięzcy kilka godzin przed rozpoczęciem turnieju wrócili z czeskich Budziejowic, gdzie Agnieszka wespół z Martyną Wardak z Wrześni w międzynarodowej imprezie plażówki uplasowała się na miejscach 7.-8. Pasiński, były zawodnik bełchatowskiej Skry i trener Budowlanych Organiki Łódź jest aktualnie trenerem pary Wołoszyn/Wardak.  Agnieszka Wołoszyn pochodzi ze Szczecina, ale od 3 lat mieszka w Pabianicach.
W sobotę, przy okazji II Festiwalu Piłki Ręcznej Pabiks Cup odbędzie się turniej w siatkówce plażowej. Wpisowe 20 zł. Zapisywać można się do godz. 9.30 przy piaskowych boiskach na Busince. O godz. 10.00 rozpoczną się tam pierwsze mecze.