Zawody nabrały charakter międzynarodowy, ponieważ przyjechały ekipy z Niemiec i Czech. Organizatorem pikniku jest Bohdan Ludwikowski, który sam zajął się pozyskaniem sponsorów i nagród.
- Pomysł na organizację pikniku narodził się miesiąc temu – mówi pan Bohdan. – Jest to jednocześnie mój jubileusz 50–lecia zajmowania się modelarstwem.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi modeli łodzi motorowych o pojemności od 3,5 do 35 cm sześciennych, który uzyskiwały prędkość około 100 km/h. W klasie tej najlepszym okazał się Przemysław Jasiński (Bydgoszcz), który wyprzedził Jarosława Sutkowskiego (Bydgoszcz) i Macieja Duchińskiego (Wrocław). W klasie standard junior 1. miejsce zajął Łukasz Dembowski (Wieruszów), 2. miejsce Michał Tur (Wrocław) i 3. miejsce Franciszek Ciechański (Wrocław). 
Mariusz Rusek (Kielce) 1. miejsce, Janusz Sewerniak (Wrocław) 2. miejsce i Piotr Jędrzejczak (Łódź) 3. miejsce byli najlepsi w klasie standard senior. 
W klasie open 3,5 7,5 mistrzem został Adrian Hyła (Choszno), 2. miejsce przypadło Piotrowi Szymańskiemu (Wrocław), a na 3. miejscu zawody ukończyli Krzysztof Kozimor (Wrocław) i Adam Toporek (Tychy).
Podczas pikniku odbyły się .pokazy czołgów, samolotów, helikopterów i łodzi.