W zakończonym 12. sezonie Pabianickiej Ligi Zakładów Pracy zwyciężył Zakład Energetyki Cieplnej. Zawodnicy ZEC-u z dużą przewagą wyprzedzili Cutting Partners i Aflofarm. 
 
We wszystkich konkurencjach w zwycięskiej ekipie ZEC-u grali: Krzysztof Mikuta, Jan Mikuta, Adam Mikuta, Adam Janicz, Łukasz Pintera, Mateusz Kling, Piotr Szynka, Tomasz Rakuszewski, Włodzimierz Fałek, Paweł Guminiak, Jan Piotrowski, Wiktoria Jurek, Rafał Grenda, Łukasz Komorowski, Michał Bogdan, Dawid Bogdan, Robert Szmigielski, Piotr Dobrosz, Wojciech Ciniewski, Krzysztof Małek i Przemysław Bartyzel. Kierownikiem zespołu był Włodzimierz Fałek.
 
Czwarty był MOSiR, piąty Lumileds, a szósty ZWiK. Rywalizacja toczyła się od września do czerwca w 8 dyscyplinach sportowych. Zaczęto od tenisa stołowego. Tu wygrali pingpongiści MOSiR-u, przed ZEC-em i Aflofarmem. Później w halowej piłce nożnej najlepszy okazał się ZEC. Drugi był Lumileds i trzeci Aflofarm. W koszykówce, po bardzo zaciętych meczach, zwyciężył Lumileds, przed Aflofarmem i Cutting Partners. W siatkówce klasą błysnął MOSiR, zwyciężając zdecydowanie bez straty seta. Kolejne miejsca zajęli Aflofarm i ZEC. W badmintonie równych sobie nie mieli zawodnicy Cutting Partners. Drugie miejsce zajął ZEC, a trzecie Lumileds. ZEC wygrał rywalizację na kortach tenisowych. Cutting Partners był drugi, a MOSiR trzeci. „Plażówkę” wygrali siatkarze Aflofarmu, przed MOSiR-em i ZEC-em. Ostatnią dyscypliną była piłka nożna. Tutaj piłkarze ZEC-u potwierdzili swoją tegoroczną dominację, choć z piłkarzami Cutting Partners tylko zremisowali. Wygrali, bo mieli lepszy bilans meczów z pozostałymi drużynami. Trzecie miejsce zajął Aflofarm. W klasyfikacji generalnej ZEC o 14 punktów wyprzedził Cutting Partners i 16 Aflofarm. Dotychczas najwięcej zwycięstw w dwunastoletniej historii ligi miał Lumileds (wcześniej Philips). Po razie zwyciężali też Pafana oraz MOSiR. Kilka razy na podium była również Polfa. 
 
– We wrześniu planujemy rozpoczęcie nowego, trzynastego już sezonu PLZP – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR-u, organizatora ligi. – Jeśli kierownicy zespołów firmowych, uczestników ligi, zadecydują o wprowadzeniu nowych konkurencji, to tak będzie. Póki co zapraszamy do udziału w lidze nowe firmy.
 
Wszelkie informacje co do systemu i regulaminu rozgrywek można uzyskać pod tel. 601 25 29 74. 
 
W pierwszych latach istnienia rozgrywek rywalizacja toczyła się także na pływalni. Ostatnio pływanie zastąpiono siatkówką plażową i dodano też halową piłkę nożną. Rozgrywki toczą się w weekendy na obiektach MOSiR-u.