Dobre wiadomości dotarły dziś do morsów i foczek. Wiele wskazuje na to, że odzyskają swoją miejscówkę. Pani wiceprezydent dotrzymała danego słowa i szepnęła słówko gdzie trzeba. 

- Pamiętam o Morsach i o tym do czego się zobowiązałam. I dziś po krótkiej rozmowie z Prezydentem (Prezydent wziął sprawy w swoje ręce) informujemy Was, że będziemy MORSOWAĆ na Lewitynie. Szczegóły ustalimy w przyszłym tygodniu, musimy parę rzeczy jeszcze dopracować. Ale to na serio szczegóły- pisze na forum Aleksandra Jarmakowska.

Zmiany w regulaminie mają dotyczyć zarówno osób indywidualnych jak i grup. Amatorzy zimowego hartowania nie kryją radości.

- Najfajniejsza wiadomość dnia. Dziękujemy.- Wiedziałem, że da się to rozwiązać.- Hip hip huraaa. Szkoda przecież tego paliwa na przyjazdy Straży Miejskiej.- Dobrze, że władze spojrzały na to normalnym okiem. Czekamy na detale- piszą z entuzjazmem morsowicze.

O sytuacji pisaliśmy kilka dni temu w artykule Ważą się losy pabianickich morsów. Odkąd zainstalowano monitoring w okolicy stawu zaczęto egzekwować zakaz kąpieli poza wyznaczonym w regulaminie terminem. Zgodnie z zasadami przebywać w wodzie można od czerwca do września, między 11.00 a 19.00, pod warunkiem, że biała flaga jest wywieszona przez ratowników. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości 250 zł.

Przypominamy także, że w niedzielę 12 stycznia można przyłączyć się do WOŚP-owego morsowania.