Jednak nasi mistrzowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mogą obejść się smakiem. W kategorii 76 kg Kuba w pierwszej walce turnieju w Serbii pokonał 4:0 reprezentanta Turcji, potem walczył z kolegą z kadry, Piotrem Dukiem (Olimpijczyk Radom). Przy stanie 1:1 pabianiczanin
popełnił kuriozalny błąd, wychodząc za matę. Przez to stracił punkt i uległ Dukowi 1:2. W walce o 3. miejsce Kuba pokonał drugiego Turka 8:0. Duk zajął 2. miejsce i marnym pocieszeniem jest fakt, że straszliwie męczył się z Turkami, których Kuba pokonał bez problemów.
- Trenerzy stawiają raczej na zawodników, którzy zajmują wyższe miejsca w turniejach międzynarodowych – przyznaje Waldemar Sawosz, trener PTC. - Kuba ma jeszcze szansę na start w Mistrzostwach Świata, ale warunek jest jeden: podczas Mistrzostw Europy Dukowi musi powinąć się noga.
Michał Dybka (85 kg) był wyraźnie rozluźniony po złotym medalu wywalczonym na OOM i w Serbii uległ Gerardowi Kurniczakowi (Sobieski Poznań) 5:8, a potem przegrał jeszcze z reprezentantem Francji. Kurniczak wygrał całą kategorię i to on pojedzie na Mistrzostwa Europy.