- Oprócz rodaków, gościliśmy również Niemców, Holendrów i Węgrów – wylicza Michał Pawlak, organizator imprezy.
Na zawodach zobaczyć było można najlepszych speedcuberów (czyli mistrzów w układaniu kostki Rubika). Zawodnicy układali zabawki na stołach, przy których znajdowały się liczniki odmierzające czas. Wyniki najlepszych w poszczególnych kategoriach wyświetlały się na tablicy.
W otwartych mistrzostwach Polski w układaniu kostki Rubika wystartowało 48 uczestników, z czego 2 z Holandii, 4 z Węgier i 1 z Niemiec. I – podobnie jak podczas zeszłorocznych mistrzostw Pabianic – padło kilka rekordów. W kategorii 3x3x3 ze średnią 10.07 s Tomasz Żołnowski pobił rekord świata. Kolejne wyniki: 3x3x3 pojedyncze ułożenie - 8s Tomasz Żołnowski - rekord Polski, 2x2x2 pojedyncze ułożenie - 1.55 s Michał Robaczyk - rekord Polski, square – 1 średnia - 15.70 s Piotr Padlewski - rekord Polski, 3x3x3 układanie stopami - pojedyncze 1:02.05 s, średnia 1:10.21 s - 2 rekordy Polski, 3x3x3 Multiple Blindfolded (układanie wielu kostek z zamkniętymi oczyma, uczestnik zapamiętuje wiele kostek, a po zasłonięciu oczu układa jedną po drugiej) - Rafał Guzewicz zapamiętał 11 kości, ułożył 8 w czasie 54:56. Pobił rekord Polski.
Spośród kilkudziesięciu zawodników, Pabianice reprezentowała tylko jedna osoba – 26-letni Michał Pawlak. Jego przygoda z kostką zaczęła się przed sześcioma laty.
- Kupiłem ją nad morzem, poukładałem przez miesiąc, później na dwa lata wrzuciłem do szafy i na powrót się nią zainteresowałem – wspomina.