W dniach 28-30 października pabianicka Azja walczyła w czeskich zawodach Moravia Open, na których w tym roku, po raz pierwszy, odbyły się jednocześnie turnieje Taekwon-Do oraz Kickboxingu.

Mnogość konkurencji była niemałym wyzwaniem organizacyjnym i nie raz dała w kość zawodnikom, którzy musieli walczyć kilka pojedynków pod rząd na kilku matach.

Tym razem pabianicki klub Azja i miasto reprezentowało 11 zawodników. Dali pokaz swoich umiejętności i wywalczyli 11 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe medale. Nasz klub uplasował się na 2 miejscu spośród 29 zarejestrowanych ekip z Polski, Czech, Ukrainy, Słowacji, Słowenii i Estonii.

Jedyna drużyna, która wyprzedziła Azję to LKSW "Dan" - POLAND, Taekwondo & Kick-boxing.

Jako najmłodsza ze składu, w kategorii kadetów młodszych, startowała Natalka Kowalska, która była bezkonkurencyjna i wywalczyła złoto w pointfighting -32kg oraz w light-contact -32kg

W kategorii kadetów starszych startowała piątka Azjatów.

Krystian Kowalski w finale pointfighting -37kg standardowo spotkał się z Kacprem Kurasiem i wyszedł zwycięsko z pojedynku.

W kategorii -52kg walczyli Mateusz Gorzelak oraz Mykyta Ocheretiana, którzy nie dali żadnych szans swoim rywalom i zarówno w pointfighting jak i w light-contact spotkali się w finale. W obu finałach Mykyta okazał się lepszy, ale Mateusz dzielnie walczył i nie dał się zdominować. Dodatkowo Mateusz Gorzelak wystąpił w dwóch konkurencjach Taekwon-Do, gdzie i w układach niebieskich pasów i w walkach -50kg wywalczył kolejne 2 srebrne medale

Z chłopców w kadetach starszych startował jeszcze Mateusz Obolewicz, który był świetnie dysponowany na tym turnieju i we wszystkich konkurencjach zdobywał medale. W układach formalnych TKD udało mu się wywalczyć brązowy medal w tej samej kategorii, co Mateusz Gorzelak. Najbardziej jednak Mateusz Obolewicz zaskoczył w walkach. W pointfighting -57kg nie dał szans przeciwnikom i zdobył złoto. Podobnie było w walkach light-contact (matsogi TKD) -55kg, chociaż tutaj wygrał po dogrywce, ale na koniec wyraźnie zaznaczył swoją przewagę. Niestety ilość walk dała Mateuszowi w kość i w półfinale light-contact (kickboxing) -57kg zabrakło trochę sił, ale to go nie załamało i w walce o brąz ponownie pokazał się ze świetnej strony i wyszedł zwycięsko z pojedynku.

Julia Śmiałkowska, jako nasza jedyna kadetka starsza, była postrachem swoich kategorii. Wszystkie swoje walki wygrywała przed czasem, przewagą techniczną i to często w pierwszej rundzie. Jako pierwszą wygrała konkurencję kick-light -55kg. Następnie przyszedł czas na pointfighting -55kg, gdzie półfinał skończyła z wynikiem 10-0, a finał 15-5. W light-contact -55kg Julka znów doszła do finału wygrywając wcześniejsze pojedynki przewagą techniczną, lecz w drugiej rundzie, kontuzja, której doznała w finale kick-light uniemożliwiła jej walkę na swoim poziomie i musiała zakończyć zmagania w tej formule ze srebrem.

W kategorii juniorów mieliśmy dwie zawodniczki, które startowały tylko w konkurencji układów Taekwon-Do. Martina Domańska w ćwierćfinale swojej kategorii żółtych i zielonych pasów trafiła na bardziej doświadczoną przeciwniczkę i niestety zakończyła zmagania na poziomie 5-8 miejsca.

Drugą juniorką była Zuza Śmiałkowska w kategorii czarnych pasów I-II Dan. Po bardzo dobrym układowo sezonie, mimo stresu, Zuza również na tych zawodach się świetny występ, przegrywając w finale.

Trzecia juniorka Daria Oczeretiana startowała w samym Kickboxingu i swoją kategorię -60kg pointfighting wygrała zwyciężając 10-0 w finale i zapewniając sobie złoto.

Oliwier Baranowski również może zaliczyć start do udanych. W kategorii -69kg pointfighting nie dał nikomu szans, wygrywając finał czasówką 10-0, a w light-contact (TKD) dopiero w finale musiał uznać wyższość przeciwnika

Jedyny startujący senior naszej ekipy to Aleksander Muszyński, który po długim i wyrównanym półfinale niestety przegrywa, ale odbił to sobie w walce o brąz, pokonując przeciwnika czasówką.