Niedzielny mecz siatkarzy Energii Pabianice z Qmed o ,,być lub nie być" w pucharze ligi ŁALS ułożył się całkowicie po myśli pabianiczan. Pierwszą partię spotkania ,,nasi" wygrali bez większych problemów do 15.

Drugiego seta Energia rozpoczęła od błędów. Przy wyniku 0:4 dobrą passę przejezdnych przerwał trener pabianiczan Michał Omianowski. Nasi siatkarze ze swojej gry wykluczyli słabe przyjęcie i brak asekuracji, dzięki czemu drugiego seta wygrali do 21. W tej partii jak i w całym meczu bardzo dobrze zaprezentował się zaledwie 18-letni libero Dawid Szenrok, który mógł pochwalić się wieloma widowiskowymi obronami.

Trzecia odsłona to ogromna dominacja pabianickich siatkarzy nad łódzką drużyną i wygrana do 19. Dzięki temu zwycięstwu Energia Pabianice pozostała w walce o puchar ŁALS. W kolejnej rundzie zmierzy się z Wild Boys z Łodzi. To spotkanie już w najbliższą niedzielę w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach o godzinie 19.

Skład: Kewin Bąkowski, Emil Białecki, Jan Kozłowski, Kacper Nowakowski, Łukasz Madej, Łukasz Szremski, Dawid Szenrok (L) oraz Mateusz Łacwik, Romek Krawczyk, Adrian Sibiński. Trener: Michał Omianowski