Mistrzostwa rozegrano podczas majowego weekendu w Człuchowie. Konstantynowianki z UKS Lider doskonale prezentowały się w trakcie całego sezonu, jak również w samych zawodach finałowych, stając się jednymi z kandydatek do medalu. Nie zawiodły: udowodniły, że świetnie potrafią grać w siatkówkę, stanowią wspaniały zespół, lubią się i szanują. Zaufały trenerom, uwierzyły w siebie i zdobyły srebrny medal, choć złoty był na wyciągnięcie ręki.

W finale przegrały z APS Rumia 1:2 (25:18, 20:25, 12:15) po niesamowitym pojedynku, pełnym fantastycznych akcji i dramaturgii. Konstantynowianki w tie-breaku prowadziły już 11:8, ale zawodniczki z Rumii wykazały więcej opanowania i zimnej krwi, sięgając po mistrzowski tytuł. To była... pierwsza porażka lidera w sezonie!

UKS Lider: Justyna Kędziora (kapitan), Michalina Franasik, Karolina Garstka, Wiktoria Grzeszczyk, Natalia Kołcz, Pola Kwiecińska, Aleksandra Łuczyńska, Julia Matyja, Natalia Patora, Aneta Tarnowska, Oliwia Wasiak Trener: Sławomir Kołcz, asystent: Adam Czekaj.

NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWY GRACZ (MVP): Paulina Damaske (APS Rumia)
NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA: Małgorzata Andersohn (KS Pałac Bydgoszcz)
NAJLEPSZA ATAKUJĄCA: Paulina Damaske (APS Rumia)
NAJLEPSZA ŚRODKOWA: Oliwia Wasiak (UKS Lider)
NAJLEPSZA PRZYJMUJACA: Justyna Kędziora (UKS Lider)

Końcowa kolejność:

1. APS Rumia
2. Lider Konstantynów Łódzki 
3. LTS Legionovia Legionowo 
4. KS Pałac Bydgoszcz
5. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
6. Energa Gedania Gdańsk 
7. UMKS Wola Warszawa
8. SOS MKS San Pajda Jarosław