W IX Turnieju Europejskim zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci oraz MOSiR zwyciężyła para Tomasz Mikuta i Dariusz Migdal. W finale pokonali siostrzany duet Karolinę i Kaję Rogale 2:0 (13, 12).

W pojedynku o brąz para MichałWolski/Artur Legeziński wygrała z Markiem Miedzianowskim oraz Kevinem Bąkowskim 2:0 (8, 11). W turnieju zagrało aż 17 par, które podzielono na 3 grupy.

Finaliści grali w grupie B, do której w wyniku losowania trafiło 6 doświadczonych duetów grających w okolicznych turniejach. W pozostałych było kilka drużyn, które po raz pierwszy wystartowały w tego typu imprezie. Zwycięzcy grup wchodzili automatycznie do półfinałów. Zespoły z drugich miejsc grały baraż o półfinał.

W barażu najlepsze były Rogalówne, które ograły Jędrzeja Skowrońskiego z Kacprem Nowakowskim oraz Macieja Bartoszka z Robertem Gorzkiewiczem. W półfinałach Mikuta/Migdal pokonali 2:0 (13, 18) Wolskiego i Legezińskiego, a Rogalówne też 2:0 (12, 10) Miedzianowskiego z Bąkowskim.

Rozgrywki trwały przez całą sobotę, a otworzył je wicemarszałek naszego województwa Marcin Bugajski. Nagrody i upominki ufundował ZWiK. Impreza doskonale wkomponowała się w akcję „Aktywne wakacje”.