Do końca września drużyny mogą się zgłaszać się do II Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej. Eliminacje do rozgrywek odbędą się 16 października (sobota) w godzinach 11.00 – 20.00 w hali koszykówki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach przy ul. Grota-Roweckiego 3.

Półfinał oraz finał zaplanowano na 24 października (niedziela) w godzinach 16.00 - 20.00. W turnieju mogą wziąć udział reprezentanci samorządu terytorialnego, radni, nauczyciele, służby mundurowe i cywilne, zorganizowane grupy zawodowe, przedstawiciele mediów czy organizacji pozarządowych oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych reprezentująca mistrzów powiatu z roku szkolnego 2009/2010.

Impreza organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach. Ma na celu popularyzację piłki siatkowej, integrację grup zawodowych oraz propagowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Zgłoszenia drużyn należy przesyłać drogą e-mail na adres kkucharczyk@powiat.pabianice.pl lub emaniasik@powiat.pabianice.pl, lub osobiście do siedziby organizatora.