Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn, które po losowaniu zostały podzielone na 5 grup po 3 drużyny. Mecze w grupach były zróżnicowane, jeśli chodzi o poziom i emocje. W niektórych faworyci wygrywali wysoko, a w innych losy awansu ważyły się do ostatnich punktów. Do ćwierćfinałów awansowało 8 drużyn: 5 drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w grupie oraz 3 zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem małych punktów. 
 
W meczach ćwierćfinałowych spotkały się: LUPI – Jutrzenka Bychlew; ADS Lutomiersk – Wszystko Jedno; Energia – Floyd; Junior Piątkowisko – Absolwenci SP 14. 
Z pojedynków ćwierćfinałowych, z których część była bardzo wyrównana, zwycięsko wyszły drużyny: LUPI, ADS Lutomiersk, Energia i Junior Piątkowisko, tworząc pary półfinałowe. 
LUPI uległo Juniorowi Piątkowisko 0:2, natomiast ADS Lutomiersk (zwycięzcy poprzedniego turnieju) pokonał naszą pabianicką Energię także 2:0. W meczu o brązowe medale Energia po nieudanym półfinale wspięła się na wyżyny i pokonała LUPI 2:0, zajmując najniższe miejsce na pudle. W meczu finałowym toczyła się bardzo wyrównana walka. Drużyna ADS Lutomiersk dopiero w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując ostatecznie Juniora 2:0. 
 
Tabela ligowa: 1. ADS Lutomiersk 10 pkt., 2. Junior Piątkowisko 9 pkt., 3. Energia Pabianice 8 pkt., 4. LUPI 8 pkt.,
5. Absolwenci SP 14 6 pkt., 6. Floyd 5 pkt., 7. Wszystko Jedno 4 pkt., 8. Jutrzenka Bychlew 4 pkt., 9. Dzielni i Niedzielni 3 pkt.,
10. 5 + jeden 2 pkt., 11. Straż Pożarna 1 pkt., 12. II LO 0 pkt., 13. Bliżej Nieokreśleni 0 pkt., 14. ZHP Pabianice 0 pkt.,
15. Dobrońskie Wilki 0 pkt.  
 
- Następny, drugi turniej będzie prawdopodobnie na początku lutego. Styczeń minie pod znakiem halowych turniejów piłkarskich, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – amatorów – informuje Łukasz Stencel z Urzędu Miejskiego.