Dawid Jurga i Gabriel Grzejszczak - dwaj skoczkowie narciarscy z Pabianic, reprezentujący klub TKKF „Dzikusy” Łódź, zakończyli sezon letni. Pabianiczanie startowali w Letnich Mistrzostwach Brandenburgii w niemieckim Bad Freienwalde. Był to ich pierwszy start poza granicami Polski.

Dawid startował na skoczni K42, gdzie po skokach na 35 i 38 metrów zajął 3. miejsce w kategorii open. Gabriel skakał na skoczni K21, gdzie był 14. (14 i 11 metrów). Na tej skoczni wygrał ich kolega klubowy Bartłomiej Marczak ze Zgierza, który skokiem na 22 metr pobił rekord tamtejszej skoczni.

Dawid i Gabriel są uczniami I LO. W tym sezonie mieli zgrupowania w czeskim Nydku, Bystrej oraz w Zakopanem. W maju Dawid zajął także 3. miejsce w Memoriale Leopolda i Władysława Tajnerów w Goleszowie.

Następne skoki chłopcy planują oddać już na śniegu. Klub prowadzi nabór nowych zawodników na sezon zimowy. Chętni proszeni o kontakt na www.skoczkowiezlodzi.pl.