W zawodach wzięło udział 129 zawodników - 97 młodzików i 32 seniorów. Na starcie stanęli zawodnicy z województwa oraz zaproszonego klubu - Olimpijczyka Radom.

Indywidualnie młodzicy PTC zajęli 2. miejsce w punktacji zespołowej. W sumie stratowało 21 zawodników z Pabianic. Młodzicy zdobyli 4 złote i 4 brązowe medale. Złota wywalczyli: Wiktor Wójcik (kat. 38 kg), Michał Dybka (kat. 66 kg), Damian Ździebłowski (kat. 73 kg), Jakub Ambroziak (kat. 85 kg). Brązowe medale zawisły na szyjach: Błażeja Łagowskiego i Kamil Przerywacza (obaj kat. 47 kg), Sebastiana Dawickiego (kat. 53 kg) oraz Szymona Piotrowskiego (kat. 73 kg).

Wśród naszych seniorów na słowa pochwały zasłużył Przemysław Spodziewała, który wywalczył srebro w kat. 74 kg. Drugi był także Gustaw Kędzierski. Tuż za podium w kat. 84 kg uplasował się natomiast Kuba Białkowski.

Były jednak też negatywne akcenty: niestawienie się na wadze Jakuba Pietrzaka i rejterada Mariusza Nikla.

- Jest to sygnał, że ci zawodnicy będą kończyli kariery. Szkoda, bo mogli jeszcze dla Pabianic zdobyć kilka krążków na mistrzostwach Polski seniorów - powiedział Waldemar Sawosz, prezes PTC.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom fizycznym i firmom, które pomogły zorganizować memoriał oraz MOSiR-owi za użyczenie sali na zawody. W czasie otwarcia byliśmy świadkami pożegnania długoletnich pracowników i działaczek PTC - głównej księgowej, Wacławy Misiak i Zofii Jurczak, które żegnał cały zarząd PTC i zawodnicy.

Tadeusz Wnuk w 1956 roku założył sekcję zapaśniczą w PTC. Pracował z młodzieżą do 1971 r. Do jego najbardziej znanych wychowanków należał Andrzej Skrzydlewski - brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu oraz cała plejada pabianickich zapaśników m.in. Kazimierz Sułat, Leon Bakies, Andrzej i StanisławMalinowscy, Hieronim Ratajski, Andrzej Błoch, Tadeusz Feliksiński, Stanisław i Andrzej Baś, Andrzej i Marek Kłębowscy czy obecny prezes PTC - Waldemar Sawosz.