Podczas mistrzostw świata federacji WPA w trójboju siłowym rozgrywanych w Pabianicach sięgnął po brązowy medal w kategorii masters do 100 kg. Nad Dobrzynką przez 5 dni startowało 500 zawodników z 20 państw.

- Dziennie o medale walczyło 100 zawodników – wylicza Yazichyan, który był dyrektorem sportowym tej imprezy. - Na podeście stawali amatorzy i profesjonaliści.

Nie zabrakło mocarzy z Pabianic. Oprócz Hovhannesa na starcie stanęli m.in. Seweryn Praszkowski i Arkadiusz Redzynia.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki, padało wiele rekordów świata – dodaje nasz mistrz.

Zewsząd płynęły pochwały za organizację imprezy, którą rozgrywano w reżimie sanitarnym. Pula nagród dla najlepszych wynosiła 10.000 złotych.

Gdy kurz opadł, a organizatorzy, sponsorzy oraz osoby i instytucje wspierające mistrzostwa świata przyjęły podziękowania i wszelkie miłe słowa, Yazichyan stanął do walki w mistrzostwach Polski w Zalesiu.

Nasz mocarz startował w kategorii masters do 100 kg. Forma z mistrzostw świata została – Hovhannes Yazichyan wywalczył kolejny złoty medal. Sprawił sobie tym samym piękny urodzinowy prezent.