W sobotę 3 października w sali gimnastycznej SP w Bychlewie rozegrany został turniej siatkarski „O puchar starosty pabianickiego”. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Junior” działający przy Gimnazjum w Piątkowisku. Obok drużyny "Juniora", prowadzonej przez Jacka Helbika, w zawodach wzięły udział drużyny z Łodzi – „Salos” i „Voleydolls” oraz zespół „Lider” z Konstantynowa Ł. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów. Każda z drużyn rozegrała zatem po trzy mecze. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z Konstantynowa Ł., które odniosły trzy zwycięstwa i w całym turnieju nie oddały nawet jednego seta. Rywalizacja o pozostałe miejsca na podium trwała jednak do ostatniego meczu turnieju. Dopiero odniesione w nim zwycięstwo dało zawodniczkom Juniora Piątkowisko II miejsce w turnieju. Najniższe miejsce na podium przypadło zespołowi „Salos” z Łodzi. Zwycięskie drużyny uhonorowane zostały pucharami ufundowanymi przez starostę powiatu pabianickiego, a wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Statuetka dla najlepszej zawodniczki przypadła Marcie Pałce z drużyny Juniora Piątkowisko, a okolicznościowe wyróżnienie dla najlepszej debiutantki otrzymała Emilia Fabiańska z „Salos” Łódź.

Po turnieju prezes UKS-u Junior w Piątkowisku Arkadiusz Jaksa oraz opiekun sekcji siatkówki w klubie Jacek Helbik stwierdzili, że ich zamiarem jest, aby turniej ten wpisał się na stałe w mapę sportu amatorskiego naszego powiatu. Poziom sportowy zawodów, emocje na parkiecie i frekwencja na trybunach jednoznacznie wskazują, że jest to cenna inicjatywa warta kontynuowania i finansowania w kolejnych latach.

Zarząd UKS-u Junior w Piątkowisku pragnie serdecznie podziękować panu Krzysztofowi Haburze staroście powiatu pabianickiego za objęcie patronatu nad turniejem oraz pani Alicji Wójcikowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychlewie za udostępnienie sali gimnastycznej.