Lokalne kluby „O co biega”, „Forma na piątkę” i „Rowerowe Pabianice” zapraszają do udziału w Marszu, Biegu i Rajdzie Niepodległości wszystkich, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu. O godz. 11.00 wszyscy uczestnicy zatańczą poloneza. O 11.10 zaśpiewają hymn państwowy, a o godz. 11.11 ruszą w drogę. Tegoroczne wydarzenie zaplanowano w dwóch lokalizacjach – lesie karolewskim oraz w parku Wolności.

W parku Wolności będzie można pochodzić z kijkami do nordic walking na dystansie do 3 km. "Grupa 3-2-1"  jest dedykowana m.in. dla seniorów.

Harmonogram:

10.45 – zbiórka przy pomniku 15. Pułku Piechoty "Wilków"
11.00 - Polonez Niepodległości
11.10 - hymn Polski
11.11- start Marszu Niepodległości

W lesie karolewskim, na dłuższych dystansach wystartują biegacze, maszerujący z kijami nordic walking oraz rowerzyści.

Harmonogram:

10:20 - zbiórka na parkingu w Tereninie
10:30 - start grupy nordic walking
10:40 - start grupy biegowej i rowerowej do placu przy Wielkiej Wodzie (rozgrzewka)
11:00 Polonez Niepodległości - plac przy Wielkiej Wodzie (rozstaj dróg)
11:10 hymn Polski
11:11 oficjalny start wszystkich grup
żywa flaga
zakończenie - parking w Tereninie, herbata, poczęstunek we własnym zakresie

Bieg, marsz i rajd wyruszą leśnym duktem w trzech różnych grupach, w stałym tempie - dystans około 11 km dla biegu, 7 km dla nordic walking oraz 20 km dla rajdu. Nie będzie limitu i pomiaru czasu.

Udział w imprezie jest nieodpłatny. W biegu mogą brać udział wszystkie osoby, które do dnia 11 listopada 2021 roku ukończą 15 rok życia. Zawodnicy powyżej 18 roku życia biegną na własną odpowiedzialność. Osoby w wieku 15-18 lat (które 11 listopada nie osiągną jeszcze pełnoletności) zobowiązane są do posiadania pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr pesel. W grupie Nordic Walking nie obowiązuje limit wiekowy. Rekomendowanym strojem uczestników jest ubiór w kolorach biało-czerwonych.

Pełny regulamin można znaleźć TUTAJ.