Jest to kontynuacja sierpniowego pierwszego turnieju, który odbył się w Poznaniu. W Pabianicach rozegrane zostaną ostatnie mecze grupowe, po których wiadomo będzie, kto powalczy o 3. miejsce i kto zagra w finale.
Pierwszy mecz o godz. 10.00 zagrają Kozły Poznań B z Warsaw BEagles. O 11.40 na boisko wybiegną pabianickie Wilki, które powalczą z Warsaw Spartans B. Na 13.50 zaplanowano mecz o 3. miejsce, a o 15.30 rozpocznie się finał.
Faworytem jest aktualny wicemistrz PLFA – Warsaw BEagles. Drużyna ta w Poznaniu zanotowała komplet dwóch zwycięstw pokonując Wilki i Warsaw Spartans B. Drudzy na ten moment są Warsaw Spartans B, a trzecie Wilki.
Pabianiczanie muszą pokonać warszawian, aby znaleźć się w finale, o czym doskonale wiedzą.

- Nasz cel jest prosty. Pokonanie w pierwszym meczu Spartan, zajęcie po trzech meczach drugiego miejsca w tabeli i podjęcie walki w meczu o pierwsze miejsce w grupie z BEeglesami. Chcemy się zrewanżować i pokazać, na co nas stać, zwłaszcza że gramy przed swoją publicznością – zapowiada na stronie PLFA Tomasz Bartodziejski, prezes Wilków Pabianice. - Do turnieju finałowego, który odbędzie się 7 października, awansuje najlepsza drużyna.