264 zawodników z 51 klubów walczyło w Raciborzu w pucharze Polski kadetów w zapasach. Zawody te były jednocześnie pierwszą eliminacją do finałów ogólnopolskiej olimpiady młodzieży.  Awansowało 8 najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej.

11-osobowa ekipa PTC jechała bronić 1. miejsca w klasyfikacji drużynowej z jesiennego pucharu. Niestety, zajęła dopiero 5. miejsce. Przed ostatnim dniem zawodów jeszcze wróżyło dobrze, bo 3 zawodników awansowało do finałów.

JakubMadaj (kat. 76 kg) po 3 bardzo efektownych zwycięstwach, szczególnie z czarnoskórym OlivieremSanzą, uległ minimalnie na punkty w półfinale KarolowiStroińskiemu z Sobieskiego Poznań, a następnie przegrał walkę o brąz z PiotremDukiem z Kędzierzyna Koźle, prowadząc na punkty.

MateuszDomagała (kat. 100 kg) po 2 zwycięstwach uległ najpierw w półfinale MichałowiRusowi z Legii Warszawa, a następnie w walce o brąz MaciejowiKleczewskiemu z AKS-u Piotrków Tryb., zajmując 5. miejsce.

Lider drużyny - DawidGrobelny (kat. 76 kg) od początku walczył źle, doprowadzając do dramatycznych końcówek. Po wygraniu 4 walk eliminacyjnych w finale przegrał z KarolemStroińskim z Sobieskiego Poznań, zdobywając srebrny medal.
Oprócz tej trójki awans do finałów OOM wywalczyli AdrianPrzerywacz (kat. 50 kg) i JakubAmbroziak (kat. 85 kg). Obaj zajęli 8. miejsca. MichałDybka (kat. 76 kg) wygrał 3 walki, ale zajął 10. miejsce i nie uzyskał awansu do OOM.
Pozostali zawodnicy PTC wygrali po jednej walce i nie odegrali większej roli w turnieju. Zwycięstwo drużynowe odnieśli zapaśnicy z Sobieskiego Poznań, przed Olimpijczykiem Radom i AKS-em Piotrkowem Tryb. (mat)Szachy

Gimnazjum w Piątkowisku i Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach triumfowały w zawodach rejonowych igrzysk młodzieży szkolnej w szachach.

Klasyfikacja końcowa gimnazjów: 1. Gim. w Piątkowisku, 2. Gim. 1 w Ozorkowie, 3. Gim. w Parzęczewie, 4. Gim. 2 w Pabianicach.

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych: 1. SP 3 w Pabianicach, 2. SP w Pawlikowicach, 3. SP 5 w Zgierzu, 4. SP 5 w Ozorkowie.

Do finału wojewódzkiego awansowały po dwie najlepsze szkoły.