W turnieju wystartowało 181 zawodników z 54 klubów, a zawodnicy PTC zajęli 2. miejsce w klasyfikacji klubowej. Był to zarazem drugi turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na koniec miesiąca w Lubawie. PTC będą reprezentować: Michał Dybka, Jakub Ambroziak, Jakub Błachowicz oraz Sebastian Szymczyk.

Kategorię 85 kg zdominował Michał Dybka, który wszystkie walki (w tym finałową) wygrał bez straty punktu. W finale kat. 100 kg znalazł się Jakub Ambroziak, który w decydującym boju o złoto uległ Oskarowi Sudakowi (AZS AWF Warszawa). Po brąz sięgnął Jakub Błachowicz (46 kg), który jeszcze na 10 sekund przed końcem walki przegrywał 0:2, wykonał jednak efektowną akcję za cztery punkty i dzięki temu stanął na podium.

9. miejsce zajął Sebastian Szymczyk (63 kg) i wywalczył nominację na OOM.

W eliminacjach startowali jeszcze Jakub Didoch (54 kg), Szymon Zastrużny (63 kg) i Wiktor Wójcik (50 kg). Dwaj pierwsi w łącznej punktacji znaleźli się poza czołową szesnastką, zaś Wójcik w pierwszym turnieju doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszych walk. Klub jednak poprosił Polski Związek Zapaśniczy, by dopuścił Wiktora do walki o medal OOM.

W najbliższy weekend atleci powalczą w międzynarodowym turnieju w Poznaniu, a Dybka z Ambroziakiem zostaną na obozie z kadrą Polski.