Międzynarodowy Turniej Młodzików im. wicemistrza olimpijskiego Piotra Stępnia zgromadził 86 zawodników z 7 klubów i Litwy. Ten start był generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami Polski, które odbędą się za 2 tygodnie w Janowie Lubelskim.

Bardzo dobrze walczyli Sebastian Szymczyk 59 kg i Damian Zdziebłowski 85 kg, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach. Na słowa pochwały zasłużył Dominik Florczak w kat. 38 kg, który zwyciężył przez przewagę faworyta tej kategorii Jakuba Błachowicza (PTC) i wygrał z Litwinem na przewagę, zajmując II miejsce. Kuba Błachowicz zajął III m. W kat. 42 kg Jakub Didoch zdobył srebrny medal, a Mikołaj Kopeć brąz. Również Szymon Zastrużny w wadze 53 kg zdobył brązowy medal.

Drużynowo zwyciężył AKS Piotrków Tryb. PTC na II miejscu przed reprezentacją Litwy.

* * *

W Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Ryszarda Dworaka w Rudzie Śląskiej nasi kadeci z PTC pomimo czteroosobowego składu zajęli drużynowo trzecie miejsce. W turnieju uczestniczyło ok. osiemdziesięciu zawodników z czternastu klubów.

Indywidualnie znakomitą formę potwierdził Mateusz Domagała, który w swojej kategorii wagowej pokonał w pierwszej walce na punkty kolegę z klubu, w drugiej - po efektownym rzucie jugosłowiańskim - pokonał przeciwnika, kładąc go na łopatki. W walce finałowej po wykonaniu odwrotnego biodra sędziowie zakończyli walkę uznając wygraną Mateusza przez położenie na łopatki i tym samym przyznali zajęcie pierwszego miejsca w kategorii do 100 kg. Michał Dybka nie pozwolił przeciwnikom na odebranie sobie pierwszego miejsca w kategorii wagowej do 85 kg. Patryk Stępień w walce o trzecie miejsce wykonał rzut biodrowy, który doprowadził przeciwnika do pozycji zagrożonej i w konsekwencji do wygranej przez położenie na łopatki i tym samym zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej do 100 kg. Damian Morawiec po dwóch wygranych i jednej przegranej walce  musiał uznać przewagę przeciwnika w pojedynku o trzecie miejsce i tym samym zajął czwarte miejsce w kategorii do 54 kg.